Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü
Ár:
1.990 Ft (1.895 Ft + ÁFA)
Menny.:db
Átlagos értékelés: Nem értékelt
Várható szállítás: 2021. szeptember 30.

Lejárat 2021.09.30.

8 tasak rumos ízű por belsőleges oldathoz.A készítmény hatóanyagai tasakonként: 500 mg paracetamol, 200 mg aszkorbinsav (C-vitamin) és 25 mg feniramin-maleát. Javallatok: Lázzal és/vagy fájdalommal járó megfázás (orrnyálkahártya- és garatgyulladás), rövid távú tüneti kezelésére és enyhítésére szolgál felnőtteknél és 15 éves vagy idősebb serdülőknél. Alkalmazás: Oldja fel a tasak tartalmát egy pohár hideg vagy meleg vízben és azonnal igya meg. Adagolás: A készítmény ajánlott adagja 1 tasak naponta 2-3 alkalommal, azonban két alkalmazás között legalább 4 óra teljen el. A maximális napi adag 6 tasak (3 g paracetamol). Májkárosodás és/vagy vesekárosodás esetén ettől eltérő adagolásra van szükség.

Részletes leírás

Loligrip por belsőleges oldathoz 8x leírása, használati útmutató

Besorolás típusa Vény nélkül kapható gyógyszer
Kiszerelés 8x

Loligrip por belsőleges oldathoz 8x

– A készítmény hatóanyagai: 500 mg paracetamol, 200 mg aszkorbinsav és 25 mg feniramin-maleát.

– Egyéb összetevők: mannit, vízmentes citromsav, Povidon K 30, vízmentes magnézium-citrát, aszpartám, karibi ízanyag (citromolaj, édesnarancs-olaj, narancshús, rum kivonata, vanillin, maltol, citrál, gamma-laktonok, citromsav (E330), maltodextrin, akácia, szacharóz).

Betegtájékozató Loligrip por belsőleges oldathoz 8x

Betegtájékoztató

LOLIGRIP 500 mg/200 mg/25 mg por belsőleges oldathoz

 

1. Milyen típusú gyógyszer a Loligrip és milyen betegségek esetén alkalmazható?

A készítmény hatóanyagai: paracetamol, aszkorbinsav (C-vitamin) és feniramin-maleát.
A Loligrip lázzal és/vagy fájdalommal járó megfázás, rövid távú orrdugulás vagy orrfolyás (rinitisz) és garatgyulladás tüneti kezelésére és enyhítésére szolgál felnőtteknél és 15 éves vagy idősebb serdülőknél.
Ha 3 nap elteltével nem javul vagy éppenséggel romlik az állapota, forduljon orvoshoz!

2. Tudnivalók a Loligrip alkalmazása előtt

Ne alkalmazza a Loligripet:
- ha allergiás a paracetamolra, az aszkorbinsavra vagy a feniramin-maleátra, vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére;
- ha zöldhályogban szenved;
- ha prosztata- vagy egyéb panaszok miatt vizeletürítési nehézségei vannak;
- ha súlyos májkárosodása van;
- ha súlyos vesekárosodásban szenved;
- ha ön gyermekkorú vagy 15 évesnél fiatalabb serdülő;
- ha most vagy az elmúlt 2 hétben monoaminoxidáz-gátló gyógyszereket (a Parkinson-kór kezelésére használt készítményeket) alkalmaz vagy alkalmazott.
Figyelmeztetések és óvintézkedések
A Loligrip alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével:
- ha Gilbert-kórban (egy örökletes májbetegségben) szenved;
- ha súlyos máj- vagy vesebetegsége van;
- ha hemolitikus anémiában szenved (a vörösvértesteket érintő állapot);
- ha alkoholizmusban szenved;
- ha alultáplált;
- ha ki van száradva;
- ha testtömege kevesebb mint 50 kg;
- ha szervezetében rendellenes a vasanyagcsere;
- ha hajlamos húgyúti kövek kialakulására (ebben az esetben legfeljebb 5 tasaknyi Loligripet alkalmazzon egy nap, azaz maximum 1 g C-vitamint vegyen be);
- ha allergiás az acetilszalicilsavra és ez hörgőgörcs (légszomj) formájában jelentkezik önnél; a paracetamol is kiválthatja ezt a jelenséget;
- ha szervezetéből hiányzik a glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz enzim (a vörösvértestek spontán pusztulása miatt anémiát idézhet elő).
Gyermekek és serdülők
A Loligrip kizárólag felnőtteknél és 15 évesnél idősebb serdülőknél alkalmazható készítmény.

Egyéb gyógyszerek és a Loligrip

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben alkalmazott, valamint alkalmazni tervezett egyéb gyógyszereiről.
Ne vegye be a Loligripet egyéb paracetamol-tartalmú gyógyszerrel egyszerre.
Ez különösen fontos akkor, ha most vagy korábban a következő készítményeket alkalmazta:
- epilepszia kezelésére szolgáló gyógyszerek (pl. fenobarbitál, fenitoin vagy karbamazepin);
- tuberkulózis kezelésére szolgáló gyógyszerek (pl. izoniazid vagy rifampicin);
- súlyos fájdalom csillapítására szolgáló gyógyszerek (pl. morfin);
- fájdalomcsillapításra és gyulladáscsökkentésre szolgáló gyógyszerek (pl. ibuprofen vagy diklofenák);
- szorongás vagy álmatlanság kezelésére szolgáló gyógyszerek (pl. diazepám vagy zolpidem);
- pszichózis kezelésére szolgáló gyógyszerek (pl. klórpromazin);
- depresszió kezelésére szolgáló gyógyszerek (pl. imipramin, amitriptilin vagy orbáncfű);
- Parkinson-kór kezelésére szolgáló gyógyszerek;
- az allergia tüneti kezelésére szolgáló gyógyszerek (pl. difenhidramin);
- a magas vérnyomás kezelésére szolgáló bizonyos gyógyszerek (pl. klonidin vagy rilmenidin);
- a húgyhólyag vagy az emésztőrendszeri mozgékonyság zavaraival járó görcsök vagy állapotok kezelésére szolgáló gyógyszerek (pl. propantelin);
- véralvadásgátlók (pl. warfarin);
- baklofén (erős izomgörcsök oldására szolgáló szer);
- talidomid (myeloma multiplex és csontvelőrák kezelésére szolgáló gyógyszer);
- dizopiramid (rendellenes szívverés kezelésére szolgáló gyógyszer);
- probenecid (köszvényellenes gyógyszer);
- kolesztiramin (a vér koleszterinszintjének csökkentésére szolgáló gyógyszer);
- kloramfenikol (egyes bakteriális fertőzések elleni gyógyszer);
- zidovudin (HIV-fertőzés kezelésére szolgáló szer).
A Loligrip egyidejű alkalmazása étellel, itallal és alkohollal
A gyógyszer alkalmazása idején ne igyon alkoholt.
Terhesség, szoptatás és termékenység
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével. A gyógyszer alkalmazása nem javasolt terhes vagy szoptató nőknek.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

Figyelembe kell venni, hogy a készítmény alkalmazásakor álmosság vagy csökkent éberség fordulhat elő. Ilyen esetben ne vezessen és ne kezeljen gépeket.

A Loligrip aszpartámot (E951) tartalmaz
, ami fenilalanin forrás, ezért alkalmazása fenilketonuriában szenvedő betegek esetében ártalmas lehet.
3. Hogyan kell alkalmazni a Loligripet?


A gyógyszert mindig a betegtájékoztatóban leírtaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

Felnőttek és 15 évesnél idősebb serdülők:
A készítmény ajánlott adagja 1 tasak naponta 2-3 alkalommal. Szükség esetén napi 6 tasak is alkalmazható, azonban két adagolás között legalább 4 órának kell eltelnie. A maximális napi adag 6 tasak (3 g paracetamol).
Öntse a tasak tartalmát egy pohár hideg vagy meleg vízbe és keverje el addig, amíg a szemcsék feloldódnak, majd azonnal igya meg.
Májkárosodásban szenvedő betegek:
Májkárosodásban szenvedő betegek elővigyázatosan alkalmazzák a Loligripet. a maximális napi adag 4 tasak (2 g paracetamol). 8 óránként alkalmazza a készítményt. Ne alkalmazza a Loligripet, ha súlyos májkárosodásban vagy aktív májbetegségben szenved.
Vesekárosodásban szenvedő betegek:
Vesekárosodásban 8 óránként kell alkalmazni a készítményt.
Gyermekek és 15 évesnél fiatalabb serdülők:
Gyermekek és 15 évesnél fiatalabb serdülők nem alkalmazhatják a Loligripet a magas hatóanyag-tartalom miatt.
A gyógyszert legfeljebb 3 napig szabad alkalmazni.
Ha az előírtnál több Loligripet alkalmazott
Ha az előírtnál több Loligripet alkalmazott, ne folytassa a kezelést és azonnal forduljon orvoshoz, még akkor is, ha jól érzi magát, ugyanis késleltetett, súlyos májkárosodás veszélye fenyegeti.
Ha elfelejtette alkalmazni a Loligripet
Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.
Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg gyógyszerészét.
4. Lehetséges mellékhatások


Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
Azonnal szóljon orvosának, ha az alábbi tüneteket érzi vagy észleli saját magán:
• az arc, a nyelv és a torok megduzzadása;
• eszméletvesztés;
• légzési vagy nyelési nehézség.
A következő mellékhatásokról számoltak be:

Ritka (1000 betegből legfeljebb 1 főt érinthet)

• allergiás reakciók: bőrkiütések, csalánkiütés, viszketés, bőrpír, apró piros foltok az arcon, a nyelven vagy a torokban, légzési vagy nyelési nehézség, eszméletvesztés, súlyos allergiás reakció (anafilaxiás sokk).

Nagyon ritka (10 000 betegből legfeljebb 1 főt érinthet)

• csökkenő vörösvértest-, fehérvérsejt- vagy vérlemezkeszám;
• súlyos bőrreakciók.
Nem ismert gyakoriságú mellékhatás (a mellékhatás gyakorisága a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg)
• székrekedés;
• izgatottság, szorongás, álmatlanság, zavartság vagy hallucinációk (nem létező dolgok látása, hangok hallása vagy szagok érzése);
• memória- és figyelemzavarok, elsősorban időseknél;
• szédülés, remegés;
• egyensúly- vagy koordinációs zavarok;
• elhomályosult látás, pupillatágulat;
• szédülés vagy eszméletvesztés fekvő vagy ülő helyzetből felkelve;
• vizelet-visszatartás.
Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

5. Hogyan kell a Loligripet tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
A dobozon feltüntetett lejárati idő után ne alkalmazza ezt a gyógyszert.
Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.
Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk
Mit tartalmaz a Loligrip?

- A készítmény hatóanyagai: 500 mg paracetamol, 200 mg aszkorbinsav és 25 mg feniramin-maleát.
- Egyéb összetevők: mannit, vízmentes citromsav, Povidon K 30, vízmentes magnézium-citrát, aszpartám, karibi ízanyag (citromolaj, édesnarancs-olaj, narancshús, rum kivonata, vanillin, maltol, citrál, gamma-laktonok, citromsav (E330), maltodextrin, akácia, szacharóz).

Milyen a Loligrip külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

A Loligrip papír/Al/PE tasakokban kerül forgalomba. A tasakok fehér-halványsárga, jellegzetesen citrus és rum illatú port tartalmaznak.
Egy doboz 6, 8, 10, 12, 14 vagy 15 db tasakot tartalmaz.
Nem feltétlenül kerül mindegyik kiszerelés kereskedelmi forgalomba.

Termék értékelések

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!

Keresés